Jak nie czytam, jak czytam

Utworzono: 13 czerwiec 2019

W piątek 7 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” oraz I LO im. Ks. Adama Czartoryskiego w Puławach.
Do wspólnego czytania włączyli się nauczyciele i uczniowie wielu puławskich placówek oświatowych.
Akcja miała charakter pikniku czytelniczego polegającego na ogólnopolskiej próbie pobicia rekordu masowego czytania w jednym momencie. Uczestnicy mieli wybraną przez siebie książkę, którą czytali w ciszy przez pół godziny. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo poprzez zamanifestowanie, że czytają więcej niż dorośli.