Uwaga uczniowie!

Kategoria: 2015-16
Utworzono: 05 wrzesień 2015
Zachęcam młodzież do korzystania z innowacyjnego Poradnika prawnego dla młodzieży „Przychodzi uczeń do prawnika…” przygotowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
  Poradnik prawny dla młodzieży

Poradnik przedstawia zagadnienia bliskie młodzieży w przystępnej, atrakcyjnej formie. Zawiera przydatne informacje m.in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia. Wskazano w nim także, jak kształtuje się odpowiedzialność młodych ludzi za popełnione przez nich czyny, poruszono kwestie stalkingu czy ochrony wizerunku w Internecie. Książka przybliża też zawody prawnicze oraz przebieg postępowań sądowych.

Pamiętajcie, że NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI – dlatego warto poczytać.

Marzena Kitka (pedagog)