W czwartek, 30 kwietnia, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia
Konstytucji 3 maja. Uczniowie wraz z nauczycielami zgromadzili się na dużej sali gimnastycznej, aby wspólnie
uczcić to niezwykle ważne dla naszej historii narodowej wydarzenie.
Podczas uroczystości przypomniano okoliczności powstania i znaczenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie
ustawy zasadniczej. Skupienie i powaga, z jakimi uczniowie uczestniczyli w akademii, stanowiły piękny wyraz
patriotyzmu i pamięci o historycznym dziedzictwie.
Magdalena Gładysz
Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.